Pirmasis tarptautinio Erasmus+ projekto ,,Laše vandens – kultūrų atspindys” šalių-partnerių susitikimas Lenkijoje

Mūsų gimnazija kartu su 5 Europos šalimis-partnerėmis – Lenkija, Graikija, Ispanija, Didžiąja Britanija, Italija – įgyvendina Erasmus+ programos  Bendrojo ugdymo mokyklų mainų partnerystės projektą ,,Laše vandens – kultūrų atspindys“. Projekto trukmė – dveji metai.

Projekto tikslas – įgalinti projekto dalyvius užmegzti tarpkultūrinį dialogą, sudarant sąlygas savarankiškai  veiklai sprendžiant ekologines problemas, gilinti žinias apie bendrą vandens paveldą ir jo svarbą įvairiose žmogaus veiklos srityse, pasidalinti kultūrine patirtimi, ugdytis pilietinį bei ekologinį sąmoningumą bei socialines kompetencijas, gilinti anglų ir ispanų kalbų žinias, multimedijų įgūdžius, plėsti mokymo(si) erdves.

Lapkričio 5–9 dienomis Lenkijoje, Peremyšlio pagrindinėje mokykloje Nr.11, vyko pirmasis projekto dalyvių susitikimas, kurio tema ,,Vanduo ir aš‘‘ Šio susitikimo metu buvo aptartas projekto įgyvendinimo planas, išrinktas logotipas, vyko paskaitos, integruotos anglų kalbos, dorinio ugdymo, matematikos, gamtos ir žmogaus pamokos apie vandens reikšmę žmogaus gyvenime. Lankydamiesi Peremyšlio miesto vandens valymo stotyje, Solinos hidroelektrinėje projekto dalyviai gilino žinias apie vandens kokybę, jo  naudojimą elektros gamybai, vyko kultūriniai mainai: mokiniai mokėsi šalių-partnerių šokių, dainų,  Peremyšlio pilyje stebėjo teatralizuotą vaidinimą  ,,Vanduo žmogaus gyvenime“, dalyvavo Lenkijos nepriklausomybės 100-čio minėjimo renginiuose.

Susitikimo metu buvo sukurta aplinka asmeniniam tobulėjimui ir mokymuisi, draugiškų kultūrinių santykių puoselėjimui. Projekto dalyviai įgijo socialinių, kultūrinių, bendravimo ir bendradarbiavimo bei kalbinių įgūdžių.