Sausio 13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, atminti

33-ąją Laisvės gynėjų dienos sukaktį Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos bendruomenė paminėjo prisijungdama prie pilietinės iniciatyvos ,,Pergalės šviesa“ bei pilietiškumo pamoka – žygiu aplink Krokialaukį. Vedami jaunųjų šaulių, žygyje dalyvavo 173 gimnazijos mokiniai, mokytojai, darbuotojai, Krokialaukio seniūnijos seniūnas Vytautas Paškevičius, Krokialaukio parapijos Kristaus Atsimainymo bažnyčios klebonas Juozas Klimavičius, Alytaus r. savivaldybės viešosios bibliotekos Krokialaukio filialo bibliotekininkės, Alytaus r. sav. Kultūros centro Krokialaukio filialo darbuotojai ir saviveiklininkai, buvę tremtiniai, miestelio žmonės.
    Prie Krokialaukio Kristaus Atsimainymo bažnyčios buvo prisiminta 1991 m. sausio 13-oji – viena svarbiausių XX amžiaus Lietuvai dienų, kai Vilniuje žmonės plikomis rankomis nugalėjo tuos, kurie buvo ginkluoti tankais ir automatais. Buvo sudainuotos tuo metu iš laisvės gynėjų lūpų drąsiai skambėjusios dainos ,,Mažam kambarėly” ir ,,Balnokim, broliai, žirgus”. Tylos minute buvo pagerbti 13 mūsų tautos sūnų ir 1 dukra. Jie visi buvo taikūs žmonės, norėję gyventi, kurti šeimas, auginti vaikus savo laisvoje šalyje. Sausio agresijos dienomis, nepaisydami nuolatinės šlapdribos ir minusinės temperatūros, dešimtys tūkstančių žmonių su vėliavomis, šūkiais ir plakatais 24 valandas per parą budėjo Nepriklausomybės aikštėje, kad apsaugotų Lietuvos parlamentą – laisvos Lietuvos simbolį. Apie tai, kokia svarbi ir brangi mūsų tautai, žmonėms yra laisvė, gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, lietuvių kalbos mokytoja J. Šiupšinskienė akcentavo cituodama lietuvių poeto J. Jakšto eiles: ,,Užmuškite paukštį -/čiulbėjimas liks./Užmuškite balsą -/tylėjimas liks./Užmuškite tylą -/alsavimas liks./ Užmuškite jėgą – užuojauta liks/…/ Užmuškite laisvę -/ ir nieko neliks”.
    Pagarbą už Laisvę kovojusiems ir žuvusiems atidavė mūsų vaikai – jaunieji šauliai, o į seniūno palinkėjimą ,,Būkit laisvi!“ patys mažiausi nuoširdžiai atsakė: ,,Būsim!“