,,Aktyvi vasara” gimnazijoje

Rugpjūčio 25–28 dienomis gimnazijoje veikė dieninė Alytaus rajono savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšomis finansuota vaikų vasaros stovykla ,,Aktyvi vasara‘‘(vadovės mokytoja Sandros Bakšytė-Ribinskienė ir socialinė pedagogė Alma Sorakienė). Keturias dienas mokiniams buvo organizuotos įvairios veiklos, kurių metu mokiniai įgijo pasitikėjimo savimi, patirties darbo grupėje, komandoje, bendravimo ir bendradarbiavimo, pilietiškumo, patriotiškumo, ekologinio sąmoningumo įgūdžių, padedančių integruotis į visuomenę.
Lankydamiesi Klaipėdos jūrų muziejuje ir stebėdami delfinų pasirodymą mokiniai suprato, koks tvarus ryšys tarp žmogaus ir aplinkos, o vėliau tarpusavyje diskutavo tema ,,Šaulys ir tvarus vystymasis. Kas tai?’’. Susipažino su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų veikla, karo laivų flotilėje apžiūrėjo patrulinį laivą ,,Aukštaitis‘‘ ir minų paieškos laivą ,,Kuršis“. Susitikime su Vakarų (jūros) šaulių (Klaipėdos apskr.) 3-iosios rinktinės jaunųjų šaulių vade Simona Jaraite bei jaunaisiais šauliais Aiste Petkevičiūte, Gabija Joknyte ir Justinu Kipuriu dalyvavo protmūšyje, diskutavo, ragavo kareiviško sauso maisto davinio. Grožėjosi Klaipėdos senamiesčiu, Martyno Mažvydo skulptūrų parko darbais, maudėsi Baltijos jūroje, lavino akį ir ranką šaudydami iš lanko, pneumatinių ginklų.