Olimpinis mėnuo gimnazijoje

Spalio mėn. gimnazijoje buvo vykdomas projektas ,,Olimpinis mėnuo”. Tai unikalus pradinukams skirtas projektas, kurio tikslas – skatinti fizinio raštingumo ugdymą, padėti moksleiviams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą kaip linksmą bei naudingą veiklą, supažindinti su olimpinėmis vertybėmis bei principais.

Pirmą spalio savaitę dėmesys buvo skiriamas fiziniam aktyvumui. 1–4 klasių mokiniai dalyvavo įvairiose aktyviose veiklose ne tik per fizinio ugdymo pamokas, bet ir per pertraukas, kurių metu ne tik  diskutavo apie fizinio aktyvumo naudą jų sveikatai, bet kartu su Olimpiečiais atliko įvairias mankštas, žaidė žaidimus, dalyvavo įvairiose rungtyse.  Antroji savaitė – emocinės sveikatos savaitė. Jos metu mokiniai mokėsi atpažinti ir įvardinti emocijas, mokėsi taisyklingai  atlikti kvėpavimo pratimus, kurie padeda valdyti pyktį, prisiminė ir kalbėjosi apie  olimpines vertybes – pagarbą, tobulėjimą ir draugystę. Trečioji savaitė – sveikos mitybos savaitė. Pradinukai su savo mokytojomis gamino sveikas salotas, užkandžiavo sveikais užkandžiais ir  gėrimais, prisiminė vandens svarbą. Ketvirtoji savaitė – bendradarbiavimo savaitė. Mokiniai žaidė bendradarbiavimą skatinančius žaidimus, mokėsi gražaus bendravimo, pagarbos sau ir kitiems, kūrė gražaus bendravimo taisykles, aiškinosi, kodėl svarbus žmogui yra nuolatinis tobulėjimas bei dalyvavo virtualiuose susitikimuose  su olimpiečiais ir sportininkais: irkluotoja Milda Valciukaite, baidarininku Mindaugu Maldoniu, irkluotoju Sauliumi Ritter bei bėgike Egle Balčiūnaite, paralimpiečiu plaukiku Edgaru Mataku, lengvaatlete sprintere Agne Šerkšniene bei dviratininke Rasa Leleivyte.

„Olimpinis mėnuo“ įtraukė ne tik pedagogus, mokinius, bet ir jų tėvelius. Vaikai kartu su šeimos nariais buvo skatinami kūrybiškai bei aktyviai leisti laisvalaikį.

Projekto veiklos padėjo atsiskleisti moksleivių kūrybiškumui,  bendrystei bei  draugystei, buvo formuojami sveikos gyvensenos, fizinio aktyvumo įgūdžiai, lavinamos fizinės ypatybės, ugdomas pasitikėjimas savimi, motyvacija.

Fizinio ugdymo mokytoja Sandra Bakšytė-Ribinskienė