Gimnazijoje veikė jaunųjų šaulių stovykla

Birželio 15–19 d. gimnazijoje veikė dieninė jaunųjų šaulių stovykla, kurią organizavo  Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinė. Stovykla buvo  skirta jauniesiems šauliams ir moksleiviams, vaikams iš socialiai remtinų  šeimų. Stovyklos tikslas – organizuoti turiningą, aktyvų vaikų vasaros užimtumą, ugdyti  mąstančią, pilietišką, savarankišką, fiziškai aktyvią asmenybę, skatinti domėjimąsi Lietuvos šaulių sąjunga.

Pirmą stovyklos dieną gimnazijos šaulė Akvilė Brusokaitė supažindino dalyvius  su Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-oji rinktinės struktūra, veikla,  pasidalijo asmenine patirtimi,  papasakojo apie jaunųjų šaulių veiklas. Vyko užsiėmimai, kurių metu   buvo tobulinami komandinio bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, gilinamos istorijos, pilietiškumo žinios. Mokiniai, vadovaujami etikos mokytojos Almos Sorakienės ir  jaunųjų šaulių būrelio vadovės Sandros Bakšytės-Ribinskienės, aiškinosi, kas yra lyderis, atliko kritinio mąstymo užduotis, kūrė stovyklos taisykles, skanduotes,  žaidė įvairius žaidimus. Tris dienas savanoris Edvinas Šaulys savo žiniomis, patirtimi  dalijosi rikiuotės, pastogės statymo, šaudymo iš pneumatinių ginklų, orientavimosi vietovėje pratybose, organizavo sportines varžybas, diskusijas, kurių metu buvo aiškinamasi,  kas yra šaulys, ką reiškia būti šauliu.

Vasariškas karštis nenugalėjo jaunųjų šaulių entuziazmo ir paskutinę stovyklos dieną dalyvavo 12 kilometrų žygyje ,,Savo krašto keliu“, kurio metu  atliko užduotis su kompasu, aplankė ir tylos minute pagerbė Krokialaukio apylinkėse esančias vietas, menančias tremtį, padėjo gėlių aukoms atminti.

Stovyklos veiklos buvo puikus startas turiningoms ir aktyvioms mokinių vasaros atostogoms.

Krokialaukio gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė Sandra Bakšytė-Ribinskienė